Kansli<br>personal

Kansli
personal

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

Telefon: 08-672 60 60

E-post: info@unf.se, eller medlem@unf.se för adressändring och andra medlemsregisterfrågor

Postadress: UNF, Box 12825, 11297 Stockholm

Besöksadress: Gammelgårdsvägen 38, 112 64 Stockholm (se även nedan)

Leveransadress: Gammelgårdsvägen 42, 112 64 Stockholm


jobjorn folkesson

Jobjörn Folkesson

Administrativ sekreterare

info@unf.se, jobjorn.folkesson@unf.se, 070 811 39 41

Jobjörn Folkesson jobbar deltid (25 %) med dels överlämning från sin tidigare tjänst som administrativ sekreterare och dels med kommunikation fram tills att en ny kommunikatör är på plats.


nathaliecarlryd2

Nathalie Carlryd

Generalsekreterare

nathalie.carlryd@unf.se, 073 372 62 61

Nathalie Carlryd leder kansliet och är förbundsstyrelsens verkställande tjänsteman. Nathalie har budgetansvar, verksamhetsansvar och är länken mellan personalen och förbundsstyrelsen. Generalsekreteraren ansvarar för försäkringsfrågor och har övergripande personalansvar för hela UNF:s personalstyrka.


Karolina

Karolina Berntsson

Biträdande generalsekreterare

karolina.berntsson@unf.se, 073 372 62 67

Karolina Berntsson arbetsleder tillsammans med Jonas UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


Jonas Larsson 2

Jonas Larsson

Biträdande generalsekreterare

jonas.larsson@unf.se, 073 372 62 62

Jonas Larsson arbetsleder tillsammans med Karolina UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


mireasell

Emelie Mire Åsell

Politisk sekreterare

mire@unf.se, 073 372 62 65

Mire Åsell hanterar press och media, tar fram politiskt underlag och är handläggare i det drogpolitiska utskottet. Uppdragsgivare för brysselkontoret och stödjer lokalt i politiskt och medialt arbete.


linamattebo

Lina Mattebo

Redaktör, Motdrag

lina.mattebo@unf.se, motdrag@unf.se, 073 372 62 66

Lina Mattebo är redaktör för UNF:s medlemstidning Motdrag. Det innebär att hon har huvudansvar för tidningens innehåll, utformning och produktion.


johan persson

Johan Persson

Medlemsregisteransvarig

johan.bo.persson@unf.se, 08-672 60 60

Johan Persson har hand om UNF:s medlemsregister samt arkiv.


HANNELE4

Hannele Danielsson-Meréus

Politisk assistent i EU-frågor

hannele.danielsson-mereus@iogt.se, +32 493 493 905

Hannele Danielsson-Meréus följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Hannele är en av våra spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.


gabriel

Gabriel Lagerström de Jong

Politisk assistent i EU-frågor

gabriel.lagerstrom.de.jong@iogt.se, +32 491 95 40 56

Gabriel Lagerström de Jong följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Tillsammans med Hannele är han vår spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.