Kansli<br>personal

Kansli
personal

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

Telefon: 08-672 60 60

E-post: info@unf.se, eller medlem@unf.se för adressändring och andra medlemsregisterfrågor

Postadress: UNF, Box 12825, 11297 Stockholm

Besöksadress: Gammelgårdsvägen 38, 112 64 Stockholm (se även nedan)

Leveransadress: Gammelgårdsvägen 42, 112 64 Stockholm


johan persson

Johan Persson

Administrativ sekreterare

johan.bo.persson@unf.se

08-672 60 60, 073 383 83 44

Johan Persson är navet i UNF:s kansli och ansvarar för administrationen i stort. I detta ingår info-mailen, ekonomi, medlemsregistret, förenings- och distriktsbidrag, arkivet, resebokningar och mycket mer.


Carolina Hytter

Administrativ sekreterare

carolina.hytter@unf.se

070 811 39 41

Carolina Hytter ansvarar för administrationen i stort. I detta ingår info-mailen, ekonomi, medlemsregistret, förenings- och distriktsbidrag, arkivet, resebokningar och mycket mer.


Generalsekreterare

Under tillsättning!

Generalsekreteraren leder kansliet och är förbundsstyrelsens verkställande tjänsteperson. Generalsekreteraren har budgetansvar, verksamhetsansvar och är länken mellan personalen och förbundsstyrelsen. Generalsekreteraren ansvarar för försäkringsfrågor och har övergripande personalansvar för hela UNF:s personalstyrka.


Jonas Larsson 2

Jonas Larsson

Biträdande generalsekreterare

jonas.larsson@unf.se

073 372 62 62

Jonas Larsson arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


Lisa Greve

Biträdande generalsekreterare

lisa.greve@unf.se

073 372 62 67

Lisa Greve arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


Hampus Blom

Organisationsutvecklare

hampus@unf.se

073 074 16 56

Hampus Blom utvecklar och ser över UNF:s bildningsfrågor och värvningsfrågor, samt tar fram och implementerar nya material och metoder.


Elon Larsson

Kommunikatör 

elon@unf.se

073 372 62 65

Elon Larsson är UNF:s kommunikatör. Det innebär att hon ansvarar för hemsidan, sociala medier och förbundets trycksaker.


Jim Gustafsson

Projektsamordnare för Trivselgerillan  

jim.gustafsson@unf.se

073 066 03 01

Jim Gustafsson leder och utvecklar projektet Trivselgerillan, ett förebyggande projekt i samarbete med NBV.


Angelica Ogland

Redaktör, Motdrag

angelica.ogland@unf.se

073 372 62 66

Angelica Ogland är redaktör för UNF:s medlemstidning Motdrag. Det innebär att hon har huvudansvar för tidningens innehåll, utformning och produktion.


Amanda Lilliefeldt

Politisk assistent i EU-frågor

amanda.lilliefeldt@iogt.se

Amanda Lilliefeldt följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Tillsammans med Anneli är hon vår spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.


Anneli Holm

Politisk assistent i EU-frågor

anneli.holm@iogt.se

Anneli Holm följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Tillsammans med Amanda är hon vår spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.