Kansli<br>personal

Kansli
personal

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

Telefon: 08-672 60 60

E-post: info@unf.se, eller medlem@unf.se för adressändring och andra medlemsregisterfrågor

Postadress: UNF, Box 12825, 11297 Stockholm

Besöksadress: Gammelgårdsvägen 38, 112 64 Stockholm (se även nedan)

Leveransadress: Gammelgårdsvägen 42, 112 64 Stockholm


amalserajAmal Seraj, administrativ sekreterare

info@unf.seamal@unf.se, 08-672 60 60, 073 372 62 26

Amal Seraj har hand om UNF:s administrativa sysslor så som resebokningar, UNF:s fakturor, distriktsbidrag, utskick och kanslitelefon.

 


jobjorn folkessonJobjörn Folkesson, administrativ sekreterare

info@unf.se, jobjorn.folkesson@unf.se, 070 811 39 41

Jobjörn Folkesson jobbar som administrativ sekreterare för UNF på 25% fram till juni 2016.

 


nathaliecarlryd2Nathalie Carlryd, generalsekreterare

nathalie.carlryd@unf.se, 073 372 62 61

Nathalie Carlryd leder kansliet och är förbundsstyrelsens verkställande tjänsteman. Nathalie har budgetansvar, verksamhetsansvar och är länken mellan personalen och förbundsstyrelsen. Generalsekreteraren ansvarar för försäkringsfrågor och har övergripande personalansvar för hela UNF:s personalstyrka.


KarolinaKarolina Berntsson, biträdande generalsekreterare

karolina.berntsson@unf.se, 073 372 62 67

Karolina arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


mireasellEmelie Mire Åsell, politisk sekreterare

mire@unf.se, 073 372 62 65

Mire hanterar press och media, tar fram politiskt underlag och är handläggare i det drogpolitiska utskottet. Uppdragsgivare för brysselkontoret och stödjer lokalt i politiskt och medialt arbete.


Lina Mattebo, redaktör Motdrag linamattebo

lina.mattebo@unf.se, motdrag@unf.se

073 372 62 66

Lina Mattebo är redaktör för UNF:s medlemstidning Motdrag. Det innebär att hon har huvudansvar för tidningens innehåll, utformning och produktion.


johan perssonJohan Persson, medlemsregisteransvarig

medlem@unf.se, johan.bo.persson@unf.se,

08-672 60 60, 0733 83 83 44

Johan Persson har hand om UNF:s medlemsregister samt arkiv.

 


HANNELE4Hannele Danielsson-Meréus, politisk assistent i EU-frågor

hannele.danielsson-mereus@iogt.se, +32 493 493 905

Hannele följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Hannele är en av våra spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.


gabrielGabriel Lagerström de Jong, politisk assistent i EU-frågor

gabriel.lagerstrom.de.jong@iogt.se, +32 491 95 40 56

Gabriel följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Tillsammans med Hannele är han vår spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.


filipFilip Nyman, Värvningscoach

filip.nyman@unf.se, 073 074 16 56

Tillsammans med Nicole Steegmans kommer Filip under våren 2016 åka runt i Sverige och hjälpa distrikt och föreningar att värva fler medlemmar.


 
nicole

Nicole Steegmans, Värvningscoach 

nicole.steegmans@unf.se, 073 066 03 01

Tillsammans med Filip kommer Nicole under våren 2016 åka runt i Sverige och hjälpa distrikt och föreningar att värva fler medlemmar.