Kansli<br />personal

Kansli
personal

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

 

 Telefon: 08-672 60 60

E-post: info@unf.se, eller medlem@unf.se för adressändring och andra medlemsregisterfrågor

Postadress: UNF, Box 12825, 11297 Stockholm

Besöksadress: Gammelgårdsvägen 38, 112 64 Stockholm (se även nedan)

Leveransadress: Gammelgårdsvägen 42, 112 64 Stockholm


jobjorn folkessonJobjörn Folkesson, administrativ sekreterare

info@unf.se, jobjorn.folkesson@unf.se, 08-672 60 60

Jobjörn Folkesson har hand om administrativa sysslor så som resebokningar, UNF:s fakturor, distriktsbidrag, utskick och kanslitelefon. Jobjörn handlägger organisationsutskottet och Pengar att söka (PAS).


nathaliecarlryd2Nathalie Carlryd, generalsekreterare

nathalie.carlryd@unf.se, 073 372 62 61

Nathalie Carlryd leder kansliet och är förbundsstyrelsens verkställande tjänsteman. Nathalie har budgetansvar, verksamhetsansvar och är länken mellan personalen och förbundsstyrelsen. Generalsekreteraren ansvarar för försäkringsfrågor och har övergripande personalansvar för hela UNF:s personalstyrka. Generalsekreteraren handlägger förebyggsutskottet.


dennisgreveDennis Greve, biträdande generalsekreterare

dennis@unf.se, 073 372 62 62

Dennis Greve arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.

 


kajsabengtsonbokKajsa Bengtson Bok, strategisk kommunikatör

kajsa.bengtsonbok@unf.se, 073 372 62 64

Kajsa Bengtson Bok ansvarar för UNF:s kommunikation internt och externt. Hon hanterar UNF:s kommunikationskanaler, formger material och produkter. Även konsult i kommunikationsfrågor.


mireasellEmelie Mire Åsell, politisk sekreterare

mire@unf.se, 073 372 62 65

Mire hanterar press och media, tar fram politiskt underlag och är handläggare i det drogpolitiska utskottet. Uppdragsgivare för brysselkontoret och stödjer lokalt i politiskt och medialt arbete.


Lina Mattebo, redaktör Motdrag linamattebo

lina.mattebo@unf.se, motdrag@unf.se

073 372 62 66

Lina Mattebo är redaktör för UNF:s medlemstidning Motdrag. Det innebär att hon har huvudansvar för tidningens innehåll, utformning och produktion.


johan perssonJohan Persson, medlemsregisteransvarig

medlem@unf.se, johan.bo.persson@unf.se, 08-672 60 60

Johan Persson har hand om UNF:s medlemsregister samt arkiv.

 

 


amandaborgAmanda Borg, kampanjledare Bryt!

amanda.borg@unf.se, 073 372 62 38

Amanda Borg är kampanjledare för UNF:s kampanj Bryt!. Satsningen syftar till att utmana alkoholnormen och kulturen bland studenter vid universitet och högskolor.

 


ellicabrindstedtEllica Brindstedt, politisk assistent i EU-frågor

ellica.brindstedt@iogt.se

Ellica Brindstedt följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Ellica är vår spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.


gabrielGabriel Lagerström de Jong, politisk assistent i EU-frågor

gabriel.lagerstrom.de.jong@iogt.se

Gabriel följer EU-politiken, ger respons på lagförslag och träffar politiker. Tillsammans med Ellica är han vår spejare i Bryssel som även tar emot UNF-grupper i maktens högkvarter.