Faddergruppen

Faddergruppen

Avdelning: Kontakt

Publicerat 5 september 2016

F F addergruppen är till för att vara förbundsstyrelsens operativa stöd till landets olika distriktsstyrelser. Gruppen består av medlemmar som har lång egen erfarenhet av att sitta i distriktsstyrelser eller driva distrikt. Det att de är utmärkta på att hjälpa till att pusha, vara ett bollplank och stöd i distriktsstyrelsearbetet.

Att vara en fadder är så mycket mer än vara ett namn på ett papper; faddrar är förebilder och otroligt drivna individer som vill att det ska gå bra för UNF. Därför sadlar de nu om från sitt tidigare distriktsengagemang för att hjälpa hela UNF-landet!

 


Isabelle Benfalk

Stockholm och Jönköping

benfalk@unf.se

070 360 37 77


Olle Gynther-Zillén

Uppsala

ollegz@unf.se

076 047 81 33


Therese Dahlén

Södermanland och Älvsborg

therese.dahlen@unf.se

070 645 50 79


Ellen Hjort

Östergötland och Västernorrland

ellen.hjort@unf.se

070 353 33 01


Max Johansson

Faddercoach

Örebro, Dalarna och Blekinge

max@unf.se

070 382 75 61


Malin Andersson

Kronoberg, Västerbotten och Gotland

malin.a@unf.se

070 391 27 01


Eric Tegnander

Kalmar och Gävleborg

eric@unf.se

073 383 83 59


Lucas Nilsson

Skåne 

lucas.nilsson@unf.se

070 741 98 10


Jonatan Bengtsson

Halland, Skaraborg och Norrbotten

jonatan.bengtsson@unf.se

070 354 54 60


Maria Emilsson

Jämtland, Göteborg och Bohuslän

maria@unf.se

073 043 95 01


Anneli Bylund

Värmland och Västmanland

anneli.bylund@unf.se

073 060 68 08