Faddergruppen

Faddergruppen

Avdelning: Kontakt

Publicerat 5 september 2016

F F addergruppen är till för att vara förbundsstyrelsens operativa stöd till landets olika distriktsstyrelser. Gruppen består av medlemmar som har lång egen erfarenhet av att sitta i distriktsstyrelser eller driva distrikt. Det att de är utmärkta på att hjälpa till att pusha, vara ett bollplank och stöd i distriktsstyrelsearbetet.

Att vara en fadder är så mycket mer än vara ett namn på ett papper; faddrar är förebilder och otroligt drivna individer som vill att det ska gå bra för UNF. Därför sadlar de nu om från sitt tidigare distriktsengagemang för att hjälpa hela UNF-landet!

 


Isabelle Benfalk

Älvsborg, Gävleborg och Jönköping

benfalk@unf.se

070 360 37 77


Olle Gynther-Zillén

Uppsala och Västerbotten

ollegz@unf.se

076 047 81 33


 

Max Johansson

Örebro, Dalarna och Västmanland

max@unf.se

070 382 75 61


Jane Segerblom

Stockholm och Östergötland

jane.segerblom@unf.se

076 836 05 85


Filip Nyman

Södermanland, Halland, Göteborg och Bohuslän

filip.nyman@unf.se

070 546 32 40


Semanur Taskin

Kronoberg och Skaraborg 

semanur@unf.se

073 672 28 29


Jonathan Bengtsson

Skåne och Västernorrland

jonatan.bengtsson@unf.se

070 354 54 60


Maria Emilsson

Gotland och Blekinge 

maria@unf.se

073 043 95 01


Lina Sultan

Kalmar och Värmland

lina.sultan@unf.se

076 626 79 58


Jens Jörgensen Moberg

Jämtland och Norrbotten

jens@unf.se

070 753 03 27