Förbunds<br>styrelse

Förbunds
styrelse

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

H H ej, vi är UNF:s förbundsstyrelse. Förbundsstyrelsen leder UNF och ansvarar för förbundets verksamhet. Förbundsstyrelsen ska också se till att kongressens beslut genomförs samt stötta distriktens och föreningarnas engagemang och verksamhet.

Allmänna kontaktuppgifter UNF: Telefon 08-672 60 60 E-post info@unf.se

 


Isabelle Benfalk

Ordförande

benfalk@unf.se

073 360 37 77


Max Johansson

Ordförande

max@unf.se

070 382 75 61


Olle Gynther-Zillén

Sekreterare

ollegz@unf.se

076 047 81 33


Olle Åkesson

Kassör

olle@unf.se

070 327 51 80

 


Anneli Bylund

Bildningsledare

anneli.bylund@unf.se

073 060 68 08

 


Lina Sultan

Ledamot

lina.sultan@unf.se

076 626 79 58


Semanur Taskin

Ledamot

semanur@unf.se

073 672 28 29


Maria Emilsson

Ledamot

maria@unf.se

073 043 95 01


Jens Jörgensen Moberg

Ledamot

jens@unf.se

070 753 03 27