Förbunds<br>styrelse

Förbunds
styrelse

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

H H ej, vi är UNF:s förbundsstyrelse. Förbundsstyrelsen leder UNF och ansvarar för förbundets verksamhet. Förbundsstyrelsen ska också se till att kongressens beslut genomförs samt stötta distriktens och föreningarnas engagemang och verksamhet.

Allmänna kontaktuppgifter UNF: Telefon 08-672 60 60 E-post info@unf.se


erictegnander

Eric Tegnander

Ordförande

eric.tegnander@unf.se

073 383 83 59


Isabelle-Benfalk

Isabelle Benfalk

1:a vice ordförande

benfalk@unf.se

073 360 37 77


Max Johansson

2:a vice ordförande

max@unf.se

070 382 75 61


Olle-Gynther-zillen

Olle Gynther-Zillén

Sekreterare

ollegz@unf.se

076 047 81 33


Malin Andersson

Kassör

malin.a@unf.se

070 391 27 01


lucasnilsson

Lucas Nilsson

Bildningsledare

lucas.nilsson@unf.se

070 741 98 10


Tove-Achrenius

Tove Achrenius

Ledamot

tove.achrenius@unf.se

070 492 98 41


Anneli-Bylund

Anneli Bylund

Ledamot

anneli.bylund@unf.se

073 060 68 08


Hanna-Hammarstrom

Hanna Hammarström

Ledamot

hanna.hammarstrom@unf.se

073 038 14 76


Maria-Emilsson

Maria Emilsson

Ledamot

maria@unf.se

073 043 95 01