Kansli-<br>personal

Kansli-
personal

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

Telefon: 08-672 60 60

E-post: info@unf.se, eller medlem@unf.se för adressändring och andra medlemsregisterfrågor

Postadress: UNF, Box 12825, 11297 Stockholm

Besöksadress: Gammelgårdsvägen 38, 112 64 Stockholm (se även nedan)

Leveransadress: Gammelgårdsvägen 42, 112 64 Stockholm


Johan Persson

Administrativ sekreterare

johan.bo.persson@unf.se

08-672 60 60, 073 383 83 44

Johan Persson är navet i UNF:s kansli och ansvarar för administrationen i stort. I detta ingår info-mailen, ekonomi, medlemsregistret, förenings- och distriktsbidrag, arkivet, resebokningar och mycket mer.

 


Samuel Somo

Generalsekreterare

samuel.somo@unf.se

08-672 69 69

Samuel leder personalorganisationen och är förbundsstyrelsens verkställande tjänsteperson. Samuel har budgetansvar, verksamhetsansvar och är länken mellan personalen och förbundsstyrelsen. Samuel ansvarar för försäkringsfrågor och har övergripande personalansvar för hela UNF:s personalstyrka.


Jonas Larsson

Biträdande generalsekreterare

jonas.larsson@unf.se

073 372 62 62

Jonas Larsson arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


Lisa Greve

Biträdande generalsekreterare

lisa.greve@unf.se

073 372 62 67

Lisa Greve arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.

 


Sofia Karlsson

Kommunikatör

sofia.karlsson@unf.se

073 372 62 65

Sofia Karlsson är vår kommunikatör och ansvarar för allt kommunikativt arbete för UNF. I detta uppdrag ingår bland annat ansvara för våra nyhetsbrev, hemsida, digitala kanaler, grafisk profil, materialproduktion och projektledning av kommunikationsinsatser. 


 

Angelica Ogland

Redaktör, Motdrag

angelica.ogland@unf.se

073 372 62 66

Angelica Ogland är redaktör för UNF:s medlemstidning Motdrag. Det innebär att hon har huvudansvar för tidningens innehåll, utformning och produktion.

 


Tea Olsen

Politisk assistent i EU-frågor

tea.olsen@iogt.se

Tea jobbar i Bryssel med att bevaka våra politiska frågor.


Jim Gustafsson

Metodutvecklare  

jim.gustafsson@unf.se

070 370 15 00

Jim Gustafsson utvecklar olika metoder som UNF arbetar med.


Pernilla Bolde

Verksamhetsutvecklare Trivselgerillan Skövde

pernilla.bolde@unf.se

073 383 83 40

 


Abdiqani Abdi

Verksamhetsutvecklare Trivselgerillan Växjö

abdiqani.abdi@nbv.se

073 383 83 88

 


Josefin Larsson

Verksamhetsutvecklare Trivselgerillan Jönköping

josefin.larsson@nbv.se

0730957348

SparaSpara

SparaSpara