Kansli<br>personal

Kansli
personal

Avdelning: Kontakt

Publicerat 24 november 2014

Telefon: 08-672 60 60

E-post: info@unf.se, eller medlem@unf.se för adressändring och andra medlemsregisterfrågor

Postadress: UNF, Box 12825, 11297 Stockholm

Besöksadress: Gammelgårdsvägen 38, 112 64 Stockholm (se även nedan)

Leveransadress: Gammelgårdsvägen 42, 112 64 Stockholm


Johan Persson

Administrativ sekreterare

johan.bo.persson@unf.se

08-672 60 60, 073 383 83 44

Johan Persson är navet i UNF:s kansli och ansvarar för administrationen i stort. I detta ingår info-mailen, ekonomi, medlemsregistret, förenings- och distriktsbidrag, arkivet, resebokningar och mycket mer.

 


Samuel Somo

Generalsekreterare

samuel.somo@unf.se

08-672 69 69

Samuel leder kansliet och är förbundsstyrelsens verkställande tjänsteperson. Samuel har budgetansvar, verksamhetsansvar och är länken mellan personalen och förbundsstyrelsen. Samuel ansvarar för försäkringsfrågor och har övergripande personalansvar för hela UNF:s personalstyrka.


Jonas Larsson

Biträdande generalsekreterare

jonas.larsson@unf.se

073 372 62 62

Jonas Larsson arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


Lisa Greve

Biträdande generalsekreterare

lisa.greve@unf.se

073 372 62 67

Lisa Greve arbetsleder UNF:s verksamhetsutvecklare, har nära samarbete med distriktsstyrelserna samt respektive fadder i förbundsstyrelsen.


Hampus Blom

Organisationsutvecklare

hampus@unf.se

073 074 16 56

Hampus Blom utvecklar och ser över UNF:s bildningsfrågor och värvningsfrågor, samt tar fram och implementerar nya material och metoder.


Angelica Ogland

Redaktör, Motdrag

angelica.ogland@unf.se

073 372 62 66

Angelica Ogland är redaktör för UNF:s medlemstidning Motdrag. Det innebär att hon har huvudansvar för tidningens innehåll, utformning och produktion.

 


Mariell Edblad

Politisk assistent i EU-frågor

mariell.edblad@iogt.se

Mariell jobbar i Bryssel med att bevaka våra politiska frågor.


Jim Gustafsson

Projektsamordnare för Trivselgerillan  

jim.gustafsson@unf.se

070 370 15 00

Jim Gustafsson leder och utvecklar projektet Trivselgerillan, ett förebyggande projekt i samarbete med NBV.


Pernilla Bolde

Verksamhetsutvecklare Trivselgerillan Skövde

pernilla.bolde@unf.se

073 383 83 40

 


Abdiqani Abdi

Verksamhetsutvecklare Trivselgerillan Växjö

abdiqani.abdi@nbv.se

073 383 83 88